Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücudumuzun tüm ağırlığını taşıyan ayaklarımıza gerekli önemi göstermemiz gerekiyor. Dışarıda giyilen ayakkabılar ayak sağlığı için büyük bir öneme sahiptir. Ayakkabılar kıyafetlerin bir tamamlayıcısı olarak şık gözükmeli ve sağlıklı olmalıdır.  Yani bir ayakkabının stili olmalı, ayaklarınızı desteklemeli ve korumalıdır. Tüm bunlar şıklığı, dayanıklılığı ve rahatlığı sağlar.

Çocuklar doğduklarından belli bir yaşa gelene kadar ayakkabı giymezler.

Bunun nedeni zayıf ayak ve bacak bağlarının çıplak yere basarak güçlenmesini sağlamak ve parmakların kavrama yeteneğini artırmaktır. Çocuklar büyüyüp geliştikten sonra ağırlıkları artar ve ayaklara binen basınç büyür.  Çocuğunuza ayakkabı alırken mutlaka biraz büyük almalısınız. Yani ayakkabı ayaktan 1-2 santim büyük olmalıdır. Bu çocuk için esnekli ve rahatlık sağlayacaktır.

Erkek ayakkabısı, kadın ayakkabılarından farklı olarak daha serttir ve tüm günü ayakta geçiren erkeklerin ayakları gün sonunda şişecektir. Bu nedenle ayakkabı alırken numara çok önemlidir. Erkekler ayakkabı alırken ayağa tam oturanları değil diye yarım numara büyükleri tercih etmelidir.

Kadınların en büyük sorunu topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabılar, özellikle yüksek topuklu olanlar ayak sağlığı için sakıncalı olabilmektedir. Uzun süreli topuklu ayakkabıyla ayakta durmak yerine daha kısa topuklar ya da babet seçeneklerine de yönelilmelidir.Tüm ayakkabı seçimleri özenle yapılmalıdır.

Ayakkabılar mutlaka fiyat ve kalite yönünden karşılaştırılmalıdır. Bunun için en iyisi dükkan dükkan gezmek yerine iyi bir online siteden yüzlerce farklı ayakkabıyı değerlendirmektir. Bu konuda www.baskayerebakma.com‘un sayısız ayakkabı seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA