Gelinlik Nasıl Seçilir? Minanna.com

Gelinlik Nasıl Seçilir?

Evliliğin ilk basamaklarından biri herhalde düğündür. Bu süreç zor olduğu kadar bir o kadar da keyiflidir. Düğünün kadınlar için anlamı ise daha büyüktür. Özellikle beyaz gelinlik giymek birçok gencin hayalidir. Gelinlik seçiminde yanlış karar vererek için bu mutlu günde hüsrana uğramaktansa, dikkat edilmesi gereken hususlara önem vererek gelinlik seçiminde en doğru kararı verebilirsiniz.

Birçok kadın,hayatında yalnızca bir defa gelinlik giyer. Bu nedenle bu tercihin en doğru şekilde yapılması gerekir. Bu mutlu günü seçilecek en doğru gelinlikle taçlandırmak herkesin hakkındır. Ancak, unutmamak gerekir ki gelinlik dışarıdan bir gece kıyafeti almak kadar ucuz değildir. Bu nedenle düğünden önce kesinlikle gelinlik bütçesinin belirlenmesi gerekir. Daha sonra modeller incelenmeli ve fiyat karşılaştırmaları yapılmalıdır. Bu konuda www.minanna.com sayısız seçenekle tek bir yerden bir çok çeşit ve modeli görmek ve fiyat karşılaştırması yapmak için oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Bu size birçok konuda fikir verebileceği gibi, kolay alışverişin de imkanını sunar.

Tarzınızı Belirleyin!

Evleniyorsunuz, gelinlik giyeceksiniz diye tarzınızdan ödün vermek zorunda değilsiniz. Evet herkesin bir tarzı vardır. Bazısı açık giyinmek ister, bazısı kapalı olsun ister. Kimi yine uzun kuyruk ve kabarık gelinlikleri seçmek isterken kimileri de sade ve düz olmasını arzular. Tüm bu seçenekler tamamen sizin tarzınız ve isteğinizla alakalıdır. Gelinlik seçerken kendi sesinizi dinlemek çoğu durumda sizi en doğru seçimi yapmaya iter.  Unutmayın, bu sizin düğününüz. Size yakışanı da sizden daha iyi kimse bilemez. Üstelik önceden tarzınızı ve istediğinizi bilmek, saatlerce ve hatta günlerce gelinlik deneyerek kaybedeceğiniz zamanı önler.

En uygun olanı seçin!

Bir gelinliğin modeli kadar önemli bir husus varsa, o da mutlaka kalitesidir. Söylediğimiz gibi gelinliği hayatınızda bir defa alıyorsunuz ve muhtemelen de yalnızca bir defa giyeceksiniz. Uzun yıllar saklamak isteyeceğiniz ve belki de kızınıza vermek isteyeceğiniz bir gelinliğin kaliteli olması gerektiğinin siz de farkındasınızdır. Ancak, söylemek gerekir ki, kalite fiyatla doğru orantılı değildir. Pahalı bir gelinlik kaliteli olacak, ucuz bir gelinlik kalitesiz olacak diye bir kural yok. Piyasadaki gelinliklere baktığımızda aynı fiyat aralığında kaliteleri değişen birçok gelinlik var. Kaliteyi belirleyen ise kumaşın türü, işçiliği, işlemeleri ve süslemeleridir. Bir gelinliği satın almaya karar verdiğinizde, sormanız gereken sorular bunlar olmalıdır. Fiyatta sizi yormayacak ve kaliteli olacak bir gelinliği ancak araştırarak ve birçok gelinliği birbiriyle karşılaştırarak bulabilirsiniz.

Peki düğün nerede olacak?

Evet gelinlik alacaksınız ama düğününüz nerede olacak? Düğün mekanının gelinlik seçiminde önemli olabileceğini hiç düşünmediniz değil mi? Otel düğünleri daha çok prenses tipi, kabarık ve uzun gelinliklere uygun olur. Bu tip bir gelinliği kırda giymeyi tercih etmeyebilirsiniz. Bunun nedeni doğada olmanın getirdiği bütünleşme hissidir. Kırda doğayla birlikte olan gelin adayının daha sade, mekanla daha uyumlu olması beklenir. Yine deniz kenarında kumların, deniz tuzunun içerisinde de gelinlik seçimi farklılaşabilir. Yani gelinlik alırken mekan seçiminizi göz önünde bulundurun. Elbette, siz istediğiniz sürece istediğiniz her gelinliği her mekanda giyebilirsiniz. Bunun bir kuralı yok. Yalnızca kendinizi nasıl mutlu ve rahat hissettiğiniz önemli.

Gördüğünüz gibi gelinlik deyip geçmemek lazım. Kadınların hayatlarındaki bu en mutlu günde en güzel, en kaliteli ve içine sinen en iyi gelinliği giymek istemeleri en doğal hakları. Özetlemek gerekirse; gelinlik almadan önce düğünün hangi mekanda olacağına karar verilmeli, daha sonra kalitesine, işçiliğine, süslemelerine bakılmalı ve son olarak da bir fiyat karşılaştırması sürecine girilmelidir.

www.minanna.com Mutluluklar diler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA